Tematy prac licencjackich z Ekonomii

Tematy prac licencjackich z Ekonomii z reguły nie są tak ambitne, jak w przypadku prac magisterskich, czy też doktorskich. Poniżej prezentujemy przykładowe motywy przewodnie tego typu tekstów. Możliwe, że któryś z nich się Tobie spodoba.

Z pewnością bardzo ciekawym zagadnieniem są wszelkiego rodzaju kryptowaluty. Przykładowy licencjat z zakresu Ekonomii, który ich dotyczy, może brzmieć “Wpływ kryptowalut na światową ekonomię”. Można w takiej pracy licencjackiej odpowiedzieć na pytanie, czy kryptowaluty nadają się na waluty rezerwowe. Warto tutaj również wskazać, czy i dlaczego Bitcoin może konkurować, lub nawet zastąpić złoto.

Klasycznym przykładem dobrej problematyki na licencjat z Ekonomii, jest analiza wskaźnikowa danego przedsiębiorstwa. W tego typu pracy licencjackiej musisz obliczyć wartości wskaźników płynności, efektywności, rentowności oraz zadłużenia. Tego typu pracę dyplomową warto pisać na podstawie konkretnej spółki giełdowej. Każda spółka notowana na giełdzie ma obowiązek publikowania swoich danych finansowych.

Kolejny temat, który jest odpowiedni na licencjat z Ekonomii, może brzmieć “Wpływ pandemii Koronawirusa na globalną ekonomię”. Jest to temat bardzo ambitny. Warto tutaj pisać o tej pandemii, jako o czarnym łabędziu, który zmienił naszą rzeczywistość. Te czarne łabędzie to w teorii ekonomii zdarzenia, których nikt nie oczekiwał, a które zmieniły stan światowej gospodarki. Możesz tutaj również napisać, jak pandemie w przeszłości wpływały na życie gospodarcze danych krajów.

Z pewnością bardzo ciekawym tematem na licencjat z Ekonomii są przykładowo”Konsekwencje gospodarcze druku pieniądza przez banki centralne”. Jest to temat niezwykle aktualny, ponieważ praktyka drukowania pieniędzy, przez banki centralne rozmaitych krajów, staje się coraz powszechniejsza. Można tutaj napisać, jak niszczenie wartości papierowego pieniądza przełoży się na cenę złota.

Tematy prac licencjackich z Ekonomii – konkluzja.

Tematy prac licencjackich z Ekonomii są na pewno niezwykle urozmaicone. Tak czy inaczej, najważniejsze, aby pisać o temacie, który Ciebie interesuje i do którego masz konkretne dane liczbowe. Nie ma profesjonalnej działalności naukowej bez dostępu do informacji. W doborze odpowiedniego motywu przewodniego na licencjat z Ekonomii zawsze pomóc może Twój promotor.

Dodaj komentarz