Tematy prac doktorskich z Ekonomii

Tematy prac doktorskich z Ekonomii a są często o wiele bardziej wyszukane, aniżeli te prezentowane w licencjatach, czy też pracach magisterskich. W tym opracowaniu przedstawimy przykładowe motywy przewodnie tego typu prac oraz rozmaite porady.

Tematyka doktoratu musi być z pewnością ambitna. Z drugiej strony, pisząc swoją pracę dyplomową, musisz mieć dostęp do odpowiednich danych. Bez nich wszelki wysiłek naukowy jest skazany w dłuższej perspektywie na porażkę. Poniżej prezentujemy interesujące przykłady tematów prac doktorskich z zakresu Ekonomii. Możliwe, że rozważysz napisanie swojej pracy doktorskiej o którymś spośród nich.

Czy dług Polski kiedykolwiek zostanie spłacony?
Wpływ wyczerpania się ropy naftowej na światową gospodarkę.
Dlaczego ceny nieruchomości w Polsce załamią się.
Porażka Keynsizmu w Japoniii. Wieloaspektowa analiza.
Dlaczego Bitcoin nadaje się na walutę rezerwową.
Sposoby manipulowania ceną srebrą.
Wyjście ze strefy Euro, jako jedyny ratunek dla Grecji, Hiszpanii i Włoch.
Wyczerpywanie się surowców, jako przyczyna przyszłych wojen.
Przyszłość Unii Europejskiej w globalnej gospodarce. Prognoza do roku 2050.
Przyczyny upadku stref walutowych.
Konsekwencje wzrostu opodatkowania obywateli w Europie i Stanach Zjednoczonych.
Negatywny wpływ podatku dochodowego na gospodarkę.
Analiza megatrendów, które zmienią światową gospodarkę.

Wybór odpowiedniej tematyki bywa niezwykle trudnej. Jeśli stoisz przed tego typu dylematem, to zawsze się możesz skontaktować ze swoim promotem. On na pewno pomoże Tobie wybrać odpowiednią tematykę. Na pewno dysponuje on bardzo bogatą wiedzą naukową i wie, w których miejscach występują różne rozbieżności i istnieje pole do naukowego rozwoju.

Poza tym warto, aby Twój temat był medialny. Dzięki temu pojawiłyby się przed Tobą nowe perspektywy naukowe. Idealnie byłby, gdyby problematyka Twojego doktoratu z ekonomii była ciekawa dla przeciętnego zjadacza chleba. Tego typu doktorat mógłby Cię rozsławić i być wstępem do kariery na obszarach niekoniecznie zwiążanych z życiem naukowym.

Tematy prac doktorskich z Ekonomii, a perspektywy zawodowe.

Tematy prac doktorskich z Ekonomii jak widać, są nie tylko mocno zróżnicowane, ale również bardzo ciekawe. Pisanie doktoratu o ciekawym zagadnieniu (np. kryptowalutach) może Tobie otworzyć drzwi do wielu, prestiżowych firm. Dobrze napisany doktorat jest na pewno źródłem prestiżu oraz daje szansę na rozwój w polskiej i światowej nauce. Oczywiście tę pracę naukową trzeba pisać z pasją. Bez niej ciężko jest motywować się do ciężkiego, intelektualnego wysiłku.

Dodaj komentarz