• Trudności z pisaniem prac licencjackich

Trudności z pisaniem prac licencjackich

Każdy student ma inne trudności jeżeli chodzi o pisanie prac licencjackich. Wszystko jest uzależnione zarówno od indywidualnych umiejętności a także wiedzy każdego człowieka. Pisanie prac licencjackich jest to proces wieloetapowy i każdy z nich niesie za sobą jakieś trudności. 

 

Na samym początku można już popełnić błąd wybierając temat pracy. Jeśli nie przemyślimy tego dokładnie  zanim ustalimy jego ostateczny kształt, problemy mogą ciągnąć się za nami już do samego końca. Warto zatem poświęcić temu dużo czasu i przedyskutować to z promotorem, zgłosić ewentualne wątpliwości i zadać konkretne pytania.

 

 Można zrobić również błąd na etapie przygotowywania konspektu pracy licencjackiej. Istotne jest to, aby poszczególne rozdziały ułożone były chronologicznie czyli tak aby jeden wynikał z drugiego. Jeżeli w pracy mamy przeprowadzić badania musimy na tym etapie zastanowić się i przeanalizować to czy tak naprawdę da się zbadać to co chcielibyśmy zbadać. 

 

W tym czasie również należałoby ułożyć ewentualną ankietę, która powinna być złożona z dwóch części a mianowicie metryczki a także części właściwej. Tego typu kwestionariusz powinien mieć też wstęp, w którym opisujemy potencjalnemu ankietowanemu czego dotyczy ankieta, w jakim celu ją przeprowadzamy a także w jaki sposób powinna zaznaczać odpowiedzi. Jest to bardzo ważne, aby później uniknąć ewentualnych nieścisłości i problemów z odczytaniem tego co badany miał na myśli.

O autorze


Wyślij komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *