Pisanie pracy magisterskiej, a rynek pracy

Pisanie pracy magisterskiej jest rzeczą, która sprawia wielu studentom dużo trudności. Warto znać trendy, które panują na rynku pracy. Dzięki temu lepiej można dostosować swoją edukację, pod potencjalne oferty pracy. Dzięki temu można również lepiej wybrać temat swojej pracy magisterskiej. Ogólnie tematem poniższego artykułu będzie polski rynek pracy. Przedstawimy tu profesje, które cieszą się największym zainteresowaniem pracodawców.

Najbardziej poszukiwanymi specjalistami na rynku pracy są obecnie ogólnie mówiąc pracownicy sprzedawcy. Rozmaicie się ich określa. Przykładowo doradcy finansowi, doradcy klienta, przedstawiciele handlowi, czy też handlowcy – wszyscy oni są tak naprawdę pracownikami sprzedaży. Zaletą pracy w sprzedaży są nielimitowane zarobki oraz brak potrzeby posiadania kierunkowego wykształcenia. Wadą jest tej pracy jest duży stres spowodowany limitami sprzedażowymi oraz duża rotacja pracowników.

Na miejscu drugim są programiści oraz inne osoby, które specjalizują się w informatyce. Obecnie deficyt na programistów szacuje się na około 100 000 programistów. Należy pamiętać o tym, że programiści dzielą się na specjalistów od różnych języków. Przykładowo istnieją programiści Java, C++ oraz PHP. Ogólnie mówiąc w informatyce istnieje cała gama rozmaitych specjalizacji. Zaletą informatyki jest to, że programować możemy się samodzielnie w zaciszu swojego domu. Wystarczą jedynie książki oraz komputer. Poza tym w informatyce są również wysokie zarobki.

Na miejscu trzecim są wykwalifikowani pracownicy fizyczni, tacy jak murarze, spawacze, kucharze, kierowcy ciężarówek itd. Tutaj każda profesja ma swoje indywidualne wady oraz zalety. Stosunkowo ciekawe perspektywy rysują się dla kierowców tirów, ponieważ czekają na nich wysokie zarobki. Kurs na kierowcę tira to ok. 10 000 zł. Praca ta jest również ryzykowna oraz wymaga często rozłąki z najbliższą rodziną.

Pisanie pracy magisterskiej, a perspektywy zawodowe.

Pisanie pracy magisterskiej to z pewnością olbrzymie, intelektualne wyzwanie. Wymaga ono olbrzymiego zaangażowania.Należy pamiętać, że dla naszego przyszłego pracodawcy najważniejsze są nasze praktyczne umiejętności. Im więcej ich posiadamy, tym wyższa jest z reguły nasza rynkowa wartość. Rozwijając swoją edukację, trzeba patrzeć na perspektywy przed, którymi sto dana branża. W Polsce najlepiej rozwijają się obecnie informatyka oraz transport. Tam jest wiele ciekawych ofert pracy.

Dodaj komentarz